Хто спотворює українську мову?

Не новости, не сплетни, не слухи, не скандалы. Так, про запас.

Модераторы: RomMc'R, Marion, Bishop, Guard, Kompot, Tanya

corsar
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение corsar » Вт, 14 авг, 2012 20:33

skep писал(а):Від моїх помилок нікому не зле, зате вам - втіха. Very Happy

мені все одно, до того ви такого "трєпєтного" відношення до "язьіка" не показували, я й мовчав, а тепер стало незрозуміло - якщо так обожнюєте, то чому не вчите?
skep писал(а):нє, не буде, бо ви ігноруєте історію. Вона у вас починається з 17 століття, чи може навіть з 90-х років двадцятого....а у мене - на 15 тисяч років раніше Smile

моя історія починається з того часу, про який можливо щось довідатися з писемних документів, а бажано з декількох. А хвантастіка цікавить типу "зоряних воєн". Тому й таке відношення до "історії 15-тисячолітньої давнини". ))
Месяц Из писал(а):А причины есть какие-то для такой категоричности? Только умоляю, без лозунгов в стиле "Украина - для українцiв".

есть, естественно. чисто шкурные. Я - за сохранение национальной культуры. Русские фильмы, книги, песни и так далее я получу в любом случае - россия на карте есть и будет. А ежель принять в исполнение эту дурь, исчезнет пласт мировой культуры на этой территории.
Месяц Из писал(а):Если рассматривать язык как средство коммуникации, то русский по всем статьям выигрывает в этом плане. Знаю, гос. английский был бы еще лучше, но пока это утопия.

не уверен, конечно, но можете привести хоть один пример - что можно выразить, передать комуникативно по-русски и невозможно по-украински? У меня всего одно предположение - русский мат. ))
Joan Garriga писал(а):Вы считаете их ничтожествами, или недостойными гражданами? Ведь вывести их, аки тараканов, или заставить полюбить рідну мову, путем оплевывания "рузькаго языка" ,не получится.

странное предположение и странный вывод. Каким образом можно оплевать язык? семки лузгать?
считать кого угодно кем угодно - личное дело каждого. Если более 50% страны доверила штурвал державы бывшему зеку - увы, он президент и остальные это принимают. Если более сколько-то там процентов приняли независимость Украины - она - государство.
Соответственно вывод - если более половины примет решение о втором гос - увы. А до этого - извините, подвиньтесь.

просто в данный период абсурдная ситуация - если в переписи надцатого года написано, что дескать у 10% людей на этой территории "родной" язык русский, то знач автоматом для них всех, тех 10 и остальных 90 - без опросов, их подписей и заявок - нате, получите региональный второй, неважно русский или гагаузский. А вы уверены, что те 10% стопудово проголосуют "за"? отож.
Рыба рыба я тебя люблю Спой мне пестню грустную свою
Рыба рыба гвоздь моей души Плавниками нежно пошурши
Рыба рыба ты моя всегда Спой мне пестню грустную мне да

В.И.
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение В.И. » Вт, 14 авг, 2012 20:36

Месяц Из писал(а):Если рассматривать язык как средство коммуникации, то русский по всем статьям выигрывает в этом плане. Знаю, гос. английский был бы еще лучше, но пока это утопия.

Якщо розглядати мову саме як засіб комунікації, то якраз українська в Україні і виграє по всім статтям.
Ніхто при наявності ресурсів не стане озброювати країну іноземним озброюванням, якщо може виготовляти власне. Навіть якщо власна зброя не така ефективна як іноземна, але таїть в собі безмежні простори для модернізації і обслуговування. Так само як і державна валюта, навіть маючи значні темпи інфляції, для держави дає більше користі ніж стабільна іноземна валюта. Якщо ООН і досі не ввело загальносвітову мову, то мабуть час ще не прийшов... А спроби вже були і з латиною, і з церковнослов'янською, і т.п..

skep
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение skep » Вт, 14 авг, 2012 20:46

corsar.якщо
мені все одно,
то
чому не вчите?
не має сенсу.
Алиса, девочка моя, не говори слов, значения которых ты не знаешь, только потому, что они длинные и красиво звучат.

corsar
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение corsar » Вт, 14 авг, 2012 20:55

А все робите для когось? я - для себе. мені соромно робити помилки, тому і читаю, дивлюсь, навчаюсь. а ви - тільки аби на публіці виглядати добре?

skep
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение skep » Вт, 14 авг, 2012 21:35

corsar. Мені не соромно робити помилки,і абсолютно фіолетово,як я там виглядаю на публіці. А яку відповідь ви хочете від мене почути? :D
Алиса, девочка моя, не говори слов, значения которых ты не знаешь, только потому, что они длинные и красиво звучат.

Вахтанг
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение Вахтанг » Вт, 14 авг, 2012 22:15

Joan Garriga писал(а):
Вахтанг писал(а):Ну нічого, на наступних президентських Янукович буде тепер обіцяти відмінити цей закон))) Може ще знайдуться довірливі.

Обязательно найдутся. Находятся же доверяющие исследованиям центра Розумкова. Но даже согласно этих данных, половина страны выступает за этот закон. Вы считаете их ничтожествами, или недостойными гражданами? Ведь вывести их, аки тараканов, или заставить полюбить рідну мову, путем оплевывания "рузькаго языка" ,не получится.

А що, є інформація, що Ющенко тишком із свого маргінального підпілля приплачує Разумкову? Дивно, він навіть за Нашу Україну розрахуватися не може, там багатомільйонних боргів купа. Чи може його ЦРУ з Масадом і МІ6 фінансують скинувшись!?

Де там згадка про закон? Мова про другу державну, чого цей закон юридично не запроваджує - шулери конституцію ним намагаються обійти, але при НОРМАЛЬНІЙ судовій системі цей би закон КС забанив. Але нічого страшного, українська переживала і важчі часи. Переживе і порожняки з Донбасу.

Тарганів, навіть рузькагаварящих, витралювати не збираюся - самі вимруть чи виїдуть туди де "харашо".

І відверто кажучи, я дуже співчутливо відношуся до рузькогаварящіх, ба навіть часто користуюся одеською регіональною мовою, щоб вони не відчували себе неповноцінними в оффлайн розмові зі мною. Більше того, я вважаю, що прийнятий регіоналами закон є занадто м'який!!! Потрібно було більш радикально захищати права рузькагаварящіх і українонєпанімаюЧіх, от хоча б так:
Ведь если выходцы из Африки, китайцы, кавказцы и прочий народ, прожив здесь пару лет, спокойно осваивают и используют украинский язык (который несколько столетий уничтожался и требует защиты и поддержки), а люди, живущие здесь с детства изучить не могут... pardon.gif Может тогда стоит законодательно признать и узаконить "инвалидность" данной категории населения, выдать соответствующие удостоверения, обеспечить социальную защиту. И тогда законодательно обязать всех переходить на русский с предъявителями такого документа.
Якщо людина класна, мила, українець, але – тупа, як пень, то мене не обходить – що українець! (c)Андрій Середа
_
http://music.i.ua/player/1929030/39520/437666/
http://www.youtube.com/watch?v=5TWy7Y8er1w
_
Придбав за останні роки 43 українські книги.

Joan Garriga
гражданин кирнета
гражданин кирнета

Сообщение Joan Garriga » Вт, 14 авг, 2012 22:36

corsar писал(а):
Joan Garriga писал(а):Вы считаете их ничтожествами, или недостойными гражданами? Ведь вывести их, аки тараканов, или заставить полюбить рідну мову, путем оплевывания "рузькаго языка" ,не получится.

странное предположение и странный вывод. Каким образом можно оплевать язык? семки лузгать?

Это был скорее вопрос, адрессованый Вахтангу. А оплевать язык можно разными способами. На мой взгляд Вы к этому тоже имеете отношение. Но у Вас я хотел бы другое спросить: - почему бы Вам в знак протеста, взять да и перестать говорить "по рузьки". Общаться на том языке, который Вам милее. Ведь если Вашему примеру последуют и другие, то для продвижения украинского это окажет куда больше пользы, чем к примеру голодания под стенами гос. учереждений. Правда это не покажут по телевизору и звание "Героя Украины" Вы не получите, но для себя точно сможете сказать: "для рідної мови я зробив усе!"
What about your school?
It's Defective!
It's a pack of useless lies.

Joan Garriga
гражданин кирнета
гражданин кирнета

Сообщение Joan Garriga » Вт, 14 авг, 2012 23:00

Вахтанг писал(а): Але нічого страшного, українська переживала і важчі часи.

Под этим подпишусь раз и навсегда, но к чему тогда весь сыр-бор?
Вахтанг писал(а):Тарганів, навіть рузькагаварящих, витралювати не збираюся - самі вимруть чи виїдуть туди де "харашо".

І відверто кажучи, я дуже співчутливо відношуся до рузькогаварящіх, ба навіть часто користуюся одеською регіональною мовою, щоб вони не відчували себе неповноцінними в оффлайн розмові зі мною. Більше того, я вважаю, що прийнятий регіоналами закон є занадто м'який!!! Потрібно було більш радикально захищати права рузькагаварящіх і українонєпанімаюЧіх,

Все ясно - русскоязычные для Вас - младшие братья по разуму. Но... ладно не буду.
What about your school?

It's Defective!

It's a pack of useless lies.

Rockv
патриарх кирнета
патриарх кирнета
Контактная информация:

Сообщение Rockv » Ср, 15 авг, 2012 0:04

Joan Garriga писал(а):но к чему тогда весь сыр-бор?

А пагаваріть? :lol:

А щодо цього маразматичного закону - він відкриває найширші можливості придавити всіх виробників товарів народного вжитку банально за етикетки. Про це вже тут багацько писали. А також - розпил грошей на переклад "усього" регіональними мовами, як наслідок - ще більший бардак у державних паперах, адже суржиків має шанси бути майже безліч комбінацій вже з 18 мов :)
skep писал(а):не має сенсу

Огоспадє. Ну вивчіть хоч російську мову, хоч її не паплюжте оцим
skep писал(а):збить

і
skep писал(а):все-равно

Хіба ваші рунічні знання зобов'язують ігнорувати всю орфографію :?: :shock:
Joan Garriga писал(а):Все ясно - русскоязычные для Вас - младшие братья по разуму.

Сказал - как отрезал, всуперечь всей, даже формальной, логике. Там еще "и украинсконепонимающих" было. Если что. Аккурат про ограниченные лингвистические способности пост,
Joan Garriga писал(а):даже согласно этих данных

как говорится.
Месяц Из писал(а):Если рассматривать язык как средство коммуникации

То во многих случаях емкость украинского выигрывает. Пара затасканных примеров: названия цветов спектра + найти аналог украинскому прилагательному "опецькуватий" :)
Налетай - торопись, восхищайся - украшайся!
ЗЫ.Не устали бред писать и других поучать?

Вахтанг
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение Вахтанг » Ср, 15 авг, 2012 0:27

Joan Garriga писал(а):
Вахтанг писал(а):І відверто кажучи, я дуже співчутливо відношуся до рузькогаварящіх, ба навіть часто користуюся одеською регіональною мовою, щоб вони не відчували себе неповноцінними в оффлайн розмові зі мною. Більше того, я вважаю, що прийнятий регіоналами закон є занадто м'який!!! Потрібно було більш радикально захищати права рузькагаварящіх і українонєпанімаюЧіх,

Все ясно - русскоязычные для Вас - младшие братья по разуму. Но... ладно не буду.

Е-е-е, ні. Далеко не всі))) Знаю багато рузькогаварящіх високоосвічених і ерудованих людей. Але декого з них буває починає тіпати якщо на 3-й хвилині розмови з ними ти не переходиш на російську. Реально люди починають нервувати і поводитися агресивно. І хоч мені як білінгву важко буває стримуватися від переходу на російську чи суржик (часто це відбувається автоматично, якщо людина явно має труднощі з українською), але інколи дозволяю собі розвагу)) І шо цікаво, чому такі рузькагаварящі одразу визначають, що я націоналіст, член Свободи, братчик УНА-УНСО, ветеран Грузино-російської війни з грузинського боку і ще казна-що, якщо ми розмовляли (намагалися) тільки-но зустрівшись на залізничному вокзалі про особливості "стєрвісу" Укрзалізниці!? От як таким розумним і здогадливим не видавати спеціальне посвідчення, щоб з "прєд'явітєлєм оного разгаварівалі только парузькі, так как челавег імєєт огранічєнія"!?

Тому вважаю що закон Кі)в)алова-Колесніченко потребує удосконалення та встановлення системи компенсаторів і чітких соціальних гарантій для рузькогаварящіх, і (принципово) укрАїнсконєпанімаюЧіх! Таким людям потрібно скоротити на 1 годину робочий день, добавити до відпустки 3 дні, раз на тиждень видавати по талонах в спецрозподільниках 1 літр молока (через існування в особливо шкідливих для них умовах) і 35 штук презервативів (самі знаєте для чого).

Державним службовцям, що ЗМУШЕНІ так страшенно надривати своє рузькогаваряче здоров'я задля виправлення помилок папєрєдніків і нашого з вами благополучія необхідно за рахунок державних коштів відкрити особистий рахунок на Кіпрі (не дивлячись на вже наявні там рахунки у даного кровосіся) і щоденно перераховувати туди суму, що дорівнювала б виплаті за народжену дитину як компенсацію за не народжених українців в умовах покращення вже сьогодні. Кожні 30 хвилин на провідних рузькогаварячіх телеканалах оголошувати номера рахунків і банківські реквізити таких службовців, щоб кожен шахтар, котрому сьогодні пощастили вилізти з копанки живим, міг матеріалізувати свою подяку за надані та гарантовані йому права дихати ну і "бачити сни парізькі"!!!
А в прайм-тайм подібні оголошення потрібно робити кожні 15 хвилин! На жаль україномовні канали (ну якщо раптом такі залишаться) будуть позбавлені такого щастя, але щоб люди не подавали до суду за таку дискримінацію, цим же ж законом потрібно видалити (заборонити вживати) з української мови слово "суд" та словосполучення "справедливий суд", "чесний суд", "судова вада", "конституційний суд" взагалі, а на словосполучення "європейський суд" накласти АНАФЕМУ за участю рузкаго патріарха Кирила (все одно без діла мотається в Україну щотижня "котлами" своїми хизуватися)!!!

Маю ще деякі новаторські ідеї задля впровадження настанов президента в життя, але не буду їх тут розкривати - на жаль плагіат в останні два роки сильно в моду ввійшов.
Якщо людина класна, мила, українець, але – тупа, як пень, то мене не обходить – що українець! (c)Андрій Середа

_

_

corsar
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение corsar » Ср, 15 авг, 2012 5:17

Joan Garriga писал(а):А оплевать язык можно разными способами. На мой взгляд Вы к этому тоже имеете отношение.

да что вы все из языка воодушевлённого идола делаете-то? ась? ))
Joan Garriga писал(а):почему бы Вам в знак протеста, взять да и перестать говорить "по рузьки".

потому что неудобно. я делаю свою работу, и мне удобнее не отвлекаться на языковой перевод с/на укр в русскоязычной среде. Удобнее общаться с людьми на том языке, на котором к вам обращаются. укр-укр, рус-рус, англ-англ, хотя у меня англ разговорный практич отсутсвует и надо бы подтянуть. если бы было такое желание, укр язык можно использовать раз в год - написать заяву на отпуск. всЁ! Более ни разу. Все украиноговорящие, а я общаюсь с клиентами довольно много, все прекрасно понимают русский. ни разу не было требования, просьб, намека перейти на украинский.
Зачем вам лично второй гос? Ну ни один ешё в теме внятно не объяснил.
skep писал(а):А яку відповідь ви хочете від мене почути?

та якусь уже від себе, а не те, за що вам платять.

skep
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение skep » Ср, 15 авг, 2012 10:42

Rockv
Хіба ваші рунічні знання зобов'язують ігнорувати всю орфографію
В точку. Но не только рунические, но и буквенничные. А черточку уберу, не было в славянской письменности знаков спотыкания. :D

skep
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение skep » Ср, 15 авг, 2012 10:55

corsar
а не те, за що вам платять.
Вот не надо выдавать свои фантазии за факты. Вы можете это доказать? Вы это знаете?
СВАбода- это наличие выбора у людей. С принятием закона она появилась. И это добро.

Вахтанг
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение Вахтанг » Ср, 15 авг, 2012 11:14

skep писал(а):СВАбода- это наличие выбора у людей. С принятием закона она появилась. И это добро.

Ги, а що ж заважало спілкуватися російською до прийняття цього закону? Комплекси російськомовної меншовартості!?))))

ПС:
1842 року в листі до Якова Кухаренка Тарас Шевченко: "Переписав оце свою "Слепую" та й плачу над нею, який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам, черствим кацапським словом".

_

_

Marion
призрак Р.К.С.

Сообщение Marion » Ср, 15 авг, 2012 12:06

skep писал(а):СВАбода- это наличие выбора у людей. С принятием закона она появилась. И это добро.

Так може тоді кожній нац меншині свого президента?- ото була б свобода і наявність вибору

Вернуться в «Всякая всячина»