Хто спотворює українську мову?

Не новости, не сплетни, не слухи, не скандалы. Так, про запас.

Модераторы: RomMc'R, Marion, Bishop, Guard, Kompot, Tanya

corsar
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение corsar » Пн, 13 авг, 2012 21:31

skep писал(а):я цього не знаю...не думаю,що щось з вами переліченого заборонено, чи спалено...інша справа,наскільки це все вивчається , пропагується, фінансується? я не знаю....

нічого не заборонено, нічого не спалено. Забуте. Тіні. Це страшніше. Цього добиваються лише вороги - знищити пам'ять. Нафантазувати міфічну історію. Довести, що то є нікчемний діалект. Тощо.

skep писал(а):не село, а вихідці з нього- цілком

"вихідці з села"... нічого не зможуть.
Та невдовзі прийде осінь, ми усі розбіжимося
По русифікованих містах.

"це престижно - разгуварівать па руському." Одиниці не грають ролі.
skep писал(а):Ага!

ага, краще її забути і затоптати, так?
skep писал(а):поливати брудом росс. мову

рос мова для вас якийсь фетиш? ні брудом не поливати, ні "стьобатися" не можна. Я, наприклад, теж, можна сказати, брудом поливаю "російську мову кіровоградського розливу", яка плавно перетікає в суржик. Святотатство?
Рыба рыба я тебя люблю Спой мне пестню грустную свою
Рыба рыба гвоздь моей души Плавниками нежно пошурши
Рыба рыба ты моя всегда Спой мне пестню грустную мне да

В.И.
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение В.И. » Пн, 13 авг, 2012 21:39

skep писал(а):Потрібно було допомагати та заохочувати через фінансування , пільги написання,друк книг, сценаріїв, знімання фільмів, через стипендії молодим авторам....( тут можна продовжувати)...вони вирішили що дешевше просто поливати брудом росс. мову,і обмежитись своїми палкими промовами про любов до української.... Ага!

Ага. То все б ще нічого, так знущанням з російської не обмежились... Топік як називається?! Російській мові байдуже що з нею роблять в Україні, а двадцять років знущань над українською мовою на рівні державних інституцій заважають українцям жити як ніколи раніше за часів переслідування "малоросійського наріччя".
corsar писал(а):Село не може розвивати мову.
Типу хтось казав про розвиток, йшлося про користування мовою. І село дає стільки ж нових слів, а ще більше мовних зворотів, скільки дає мові місто, наука і збройні сили. Те що немає державних інституцій котрі б займались упорядкуванням української літературної мови без огляду на політичні інтереси провладних партій це вже інша справа і окрема цікава тема.

corsar
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение corsar » Пн, 13 авг, 2012 22:26

В.И. писал(а):І село дає стільки ж нових слів, а ще більше мовних зворотів, скільки дає мові місто, наука і збройні сили.

навіть взявши це твердження як вірне, і подивившись на перспективу, побачимо, що всі "нові слова" так і залишаться в ареалі проживання їх носіїв - село, максимум декілька. При переїзді до "русифікованих міст" - пшик. Без академічної науки, яка б поширювала це словотворення через вчителів до нових поколінь, без письменників, що пропагують з іншої сторони, без співаків - то всьо марно.
Тим більше, що село буде або варити наявні слова, або іншомовні, які принесуть "чумаки". Новітні технічні або наукові терміни - зась.

В.И.
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение В.И. » Пн, 13 авг, 2012 23:17

corsar писал(а):побачимо, що всі "нові слова" так і залишаться в ареалі проживання їх носіїв - село, максимум декілька.
Це якщо взагалі не читати україномовні видання, то може так здатися. Згадайте слово "пилосмок" яке було у вжитку протягом 10-ти років незалежності, з якоїсь же помийної ями воно вилізло...
corsar писал(а):Без академічної науки, яка б поширювала це словотворення
Дурня, академічна наука не поширює, а унормовує мову для державних інституцій.
corsar писал(а):яка б поширювала це словотворення через вчителів до нових поколінь, без письменників, що пропагують з іншої сторони, без співаків - то всьо марно.
Типу, якщо не буде вчителів (котрі доречі також не чумакують Україною), письменників (котрих мало хто читає), співаків (котрі мають своїх фанів, а всіх інших від них просто нудить) то без пропагандистів мова зачахне? Сміх та й годі... "Добрий крам реклами не потребує" :lol: .
corsar писал(а):Тим більше, що село буде або варити наявні слова, або іншомовні, які принесуть "чумаки".
Взагалі то якщо ви не в курсі, то селяни мандрують/спілкуються більше ніж міські жителі, принаймні в місто спродуватись, чи скуповуватись, до родичів в інше село/місто, Навчаються в міських навчальних закладах, ту ж череду зібрану з кількох сел пасти це вам не на маршрутці три км проїхати містом. Ну і т.п..
corsar писал(а):Новітні технічні або наукові терміни - зась.
Ага... Щось я не пригадую щось що винайшли в Україні за останні 20-ть років... Нема нових українських термінів, а от старі українські назви і терміни забувають без вагань, без вагань замінють українські терміни запозиченими, причому якраз відбувається це в містах де українська мова з ваших слів мала б розвиватися.

P.S. "Вулиця Дворцова" це мабуть приклад розвитку української мови "по городському"?! :lol: :lol: :lol:

corsar
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение corsar » Вт, 14 авг, 2012 5:37

В.И. писал(а):Це якщо взагалі не читати україномовні видання, то може так здатися. Згадайте слово "пилосмок" яке було у вжитку протягом 10-ти років незалежності, з якоїсь же помийної ями воно вилізло...

села вже почали щось друкувати?
В.И. писал(а):Дурня, академічна наука не поширює, а унормовує мову для державних інституцій.

унормування = поширення. Якщо "пилосмок" піде у підручник, хоч-не хоч, вчителі всієї країни його покажуть учням.
В.И. писал(а):Типу, якщо не буде вчителів (котрі доречі також не чумакують Україною), письменників (котрих мало хто читає), співаків (котрі мають своїх фанів, а всіх інших від них просто нудить) то без пропагандистів мова зачахне? Сміх та й годі... "Добрий крам реклами не потребує" Laughing .

зачахне. подивіться на білорусію.
В.И. писал(а):Взагалі то якщо ви не в курсі, то селяни мандрують/спілкуються більше ніж міські жителі, принаймні в місто спродуватись, чи скуповуватись, до родичів в інше село/місто, Навчаються в міських навчальних закладах, ту ж череду зібрану з кількох сел пасти це вам не на маршрутці три км проїхати містом. Ну і т.п..

вони можуть робити що завгодно. але як тільки виходять на рівень міста - русифікація їх з'їдає.
В.И. писал(а):Ага... Щось я не пригадую щось що винайшли в Україні за останні 20-ть років...

100 тис патентів на винаходи станом на 1 квітня 2011 року з 92-го.
В.И. писал(а):Нема нових українських термінів

"я вам нє скажу за всю адессу", але мої профільні терміни - є. і є люди, котрі досьогодні їх упорядковують, шліфують, викладають на обговорення - благо діло інтернет є.
В.И. писал(а):P.S. "Вулиця Дворцова" це мабуть приклад розвитку української мови "по городському"?! Laughing Laughing Laughing

це приклад "русифікованих міст". гарний приклад.

Rockv
патриарх кирнета
патриарх кирнета
Контактная информация:

Сообщение Rockv » Вт, 14 авг, 2012 7:48

В.И. писал(а):Нема нових українських термінів

Це вже навіть не секретно - підкажу.
Звичайно, без маразму й там не обійшлося.

Нещодавно було видано навіть по зварювальній термінології словник дуже змістовний.
Налетай - торопись, восхищайся - украшайся!
ЗЫ.Не устали бред писать и других поучать?

skep
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение skep » Вт, 14 авг, 2012 9:30

corsar
Я, наприклад, теж, можна сказати, брудом поливаю "російську мову кіровоградського розливу", яка плавно перетікає в суржик. Святотатство?
.Це нечемно,невиховано,і не гарно. :)
Алиса, девочка моя, не говори слов, значения которых ты не знаешь, только потому, что они длинные и красиво звучат.

corsar
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение corsar » Вт, 14 авг, 2012 12:23

це нормальний життєвий процес. А робити в підписі дві помилки на речення - оце негарно і нечемно у відношенні до інших і до своєї, тепер уже зріднілої, мови. Робити фетиш з чужої мови - невиховано і нечемно, а як негарно, йой! :)
я так розумію, окрім звинувачень щодо нападок на бідну-рознещасну, ніким не захищену(окрім найбльшої світової держави) і взагалі зникаючої(на такій-то території і зникнути не важко!) рос мови, нічого не буде сказано?

Вахтанг
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение Вахтанг » Вт, 14 авг, 2012 13:57

Изображение

Шота паламалось - вже й борзих ЮЩєнков немає давно і кровосісі закон свій прийняли, а рузький не йдЬот.

Ну нічого, на наступних президентських Янукович буде тепер обіцяти відмінити цей закон))) Може ще знайдуться довірливі.
Последний раз редактировалось Вахтанг Вт, 14 авг, 2012 14:02, всего редактировалось 1 раз.
Якщо людина класна, мила, українець, але – тупа, як пень, то мене не обходить – що українець! (c)Андрій Середа
_
http://music.i.ua/player/1929030/39520/437666/
http://www.youtube.com/watch?v=5TWy7Y8er1w
_
Придбав за останні роки 43 українські книги.

ищу_тел
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение ищу_тел » Вт, 14 авг, 2012 14:02

респект, а источник?

Вахтанг
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение Вахтанг » Вт, 14 авг, 2012 14:04

ищу_тел писал(а):респект, а источник?
Перепрошую - http://www.pravda.com.ua/articles/2012/08/14/6970804/
Якщо людина класна, мила, українець, але – тупа, як пень, то мене не обходить – що українець! (c)Андрій Середа

_

http://music.i.ua/player/1929030/39520/437666/

http://www.youtube.com/watch?v=5TWy7Y8er1w

_

Придбав за останні роки 43 українські книги.

skep
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение skep » Вт, 14 авг, 2012 16:29

corsar
А робити в підписі дві помилки на речення - оце негарно і нечемно у відношенні до інших і до своєї, тепер уже зріднілої, мови.
Від моїх помилок нікому не зле, зате вам - втіха. :D
нічого не буде сказано?
нє, не буде, бо ви ігноруєте історію. Вона у вас починається з 17 століття, чи може навіть з 90-х років двадцятого....а у мене - на 15 тисяч років раніше :)
Алиса, девочка моя, не говори слов, значения которых ты не знаешь, только потому, что они длинные и красиво звучат.

Joan Garriga
гражданин кирнета
гражданин кирнета

Сообщение Joan Garriga » Вт, 14 авг, 2012 18:29

Вахтанг писал(а):Ну нічого, на наступних президентських Янукович буде тепер обіцяти відмінити цей закон))) Може ще знайдуться довірливі.

Обязательно найдутся. Находятся же доверяющие исследованиям центра Розумкова. Но даже согласно этих данных, половина страны выступает за этот закон. Вы считаете их ничтожествами, или недостойными гражданами? Ведь вывести их, аки тараканов, или заставить полюбить рідну мову, путем оплевывания "рузькаго языка" ,не получится.
What about your school?
It's Defective!
It's a pack of useless lies.

Месяц Из
гражданин кирнета
гражданин кирнета

Сообщение Месяц Из » Вт, 14 авг, 2012 18:40

corsar писал(а):
Месяц Из писал(а):А как на счет одного гос. языка, но чтобы он был русский?

да! где угодно за пределами украины - да! )))

А причины есть какие-то для такой категоричности? Только умоляю, без лозунгов в стиле "Украина - для українцiв".
Если рассматривать язык как средство коммуникации, то русский по всем статьям выигрывает в этом плане. Знаю, гос. английский был бы еще лучше, но пока это утопия.
Back to the trek.

ищу_тел
патриарх кирнета
патриарх кирнета

Сообщение ищу_тел » Вт, 14 авг, 2012 18:55

Месяц Из писал(а):русский по всем статьям выигрывает в этом плане.
не по всем, но по большинству
Знаю, гос. английский был бы еще лучше, но пока это утопия.
все может поменяться

Вернуться в «Всякая всячина»